Türk Eğitim Vakfı – IE Business School İspanya Yüksek Lisans Bursları

İspanya’da; Türk Eğitim Vakıf (TEV) – IE (Instituto Empresa) Business School Madrid;  Karşılıksız okul ücreti bursu ile “International MBA, Master in Advanced Finance, Master in Business Analytics and Bigdata, Master in Market Research and Consumer Behavior and Master in Corporate Communication” sadece bu bölümler için yüksek lisans bursları verecektir. Öğrenim dili İngilizce ve süresi 10-12 aydır ve Eylül-Ekim 2018’de yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar.

 TEV – IE (Instituto Empresa) Business School müşterek burslarından; Uluslararası MBA, Gelişmiş Finans, İş Analitiği ve Büyük Veri, Pazar Araştırmaları ve Müşteri Davranışı ile Kurumsal İletişim alanlarında seçilecek adaylara %100 karşılıksız okul ücreti imkanı sağlanacaktır. IE bu burs imkanını dünyada sadece TEV aracılığı ile sağlamaktadır.

Aday kabul alacağı bölümün ön gördüğü şartlara haiz olmalıdır. İlgili bölümler aşağıda belirtilen sınav sonuçlarını erken tarihlerde adaydan isteyebilir ve istenilen süre içinde aday belgeleri bölüme vermekle yükümlüdür.  Bu nedenle vakit kaybetmeden ilgili bölümle temasa geçilmelidir.

 Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2018

İlgilenenler, IE Business School Türkiye temsilcisinden işlemlerini zamanında yapmak için vakit geçirmeden bilgi alabilirler. E-mail: Turkey@ie.edu David.Neylan@ie.edu

IE Business School hakkında tüm bilgiler için resmi web sitesi www.ie.edu

 ADAYLARDA ARANILAN NİTELİKLER:

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları (1988 doğumlular müracaat edebilir.),
  • Yukarıda belirtilen dallarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görmeleri veya mezun olmaları (MBAYüksek Lisans Programına mezun ve 2 yıl iş tecrübeli kişiler; diğer programlara yeni mezunlar veya iş tecrübeli kişiler başvuru yapabilmektedir. Tüm alanlar için sadece Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler ya da mezunlar başvurabilir)
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,
  • GMAT, TOEFL ve IELTS sınav sonuçları; TOEFL-IBT en az 100 veya IELTS Akademik en az 7 ayrıca MBA ve Finans programları için GMAT sınav sonucu (en az 680). Diğer alanlar için IE adaylardan GRE ister.  Adaylar IE’nin başvuru ve kabul alma süreci içinde bu sınav sonuçlarını alıp IE’ye vermeleri gereklidir.
  • GMAT veya GRE veya LSAT veya ieGAT** ; Finans masterı için giriş sınavı: GMAT (en az 680) veya CFA Level 2 veya CAIA Level 1.
  • ieGAT sınavı okulun kendi sınavı olup, yılda 3-4 kez İstanbul’da verilmektedir.
  • Adayların test sonuçlarının birer örneğini ile kabul belgelerini en geç mümkünse 28 Şubat 2018 tarihine kadar eğer başvuru süreci devam ediyorsa TEV’e bilgi verip 1 Mayıs 2018 tarihine kadar TEV’na ibraz etmeleri gerekmektedir. * Eğer IE adayın dil bilgisine göre yabancı dil skoru istemezse aday TEV’e vermek zorunda kalmaz, aday IE’nin istediği tüm sınav sonuçlarının birer örneğini TEV’e vermelidir.

 AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURULAR İÇİN : 

http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/TEV-IE-Business-School-Ispanya-burslari/359/2625/0

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz