TED’den 201 öğrenciye tam destek bursu

TED, Ankara’da devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 201 öğrenciye tam destek bursu vermeye başladı.

Misyonu gereği kurulduğu günden bu yana maddi olanakları yeterli olmayan, başarılı çocukların eğitimine farklı burs programlarıyla destek veren Türk Eğitim Derneği (TED), Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokole göre, Ankara’nın çeşitli ilçelerindeki devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren 9’uncu sınıf öğrencisi 201 çocuğa maddi destekte bulunacak, akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine yönelik bir program uygulayacak.

Ankara Vali Yardımcısı Sayın Ali Sözen ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sayın Selçuk Pehlivanoğlu’nun da katıldığı ve 2 Aralık’ta TED Üniversitesi’nde yapılan oryantasyon programında öğrenciler ve aileleri bir araya geldi.

11’i fiziksel engelli 201 öğrenci, her hafta sonu TED Üniversitesi ve TED Ankara Koleji Yerleşkeleri’nde gerçekleştirilecek özel eğitim programlarında İngilizce, Türkçe ve Matematik dersleri alacak. İlgi ve yeteneklerine göre de sanat ve spor etkinliklerine katılacaklar. Tam Destek Bursu uygulaması önümüzdeki yıllarda da genişleyerek devam edecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz