The Global Study Awards’dan yurtdışında okumak isteyen öğrencilere10.000 sterlin destek

Yurtdışındaki herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda lisans veya lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilere dağıtılan Global Eğitim Ödülleri – The Global Study Awards (TGSA), bu yıl toplam 6 kişiye 10.000 sterlin değerinde eğitim desteği veriyor.

British Council IELTS, International Student Identity (ISIC) ve StudyPortals’ın işbirliğiyle dağıtılan ödüller, yürüteceği akademik çalışmalarla topluma katkı yapma potansiyeli taşıyan, kariyerini ilerletme konusunda kararlı, kültürlerarası anlayış ve etkileşimi artırma konusuna yakın ilgi duyan kişileri desteklemeyi amaçlıyor.

Altı TGSA ödülünden dördü, 2017 Güz dönemi için dağıtıldı. 2018 Bahar dönemi için kayıt yaptıran öğrencilere dağıtılacak diğer iki ödül için ise başvurular açıldı! 1 Ağustos’ta başlayan başvuru dönemi, 30 Eylül 2017 tarihinde sona erecek. Öncelikle öğrencilerin okul ücretini karşılamayı hedefleyen 10.000 sterlin değerindeki ödül, söz konusu ücretin bu miktarın altında olması hâlinde öğrencilerin geçim giderleri için de kullanılabilecek.

Global Eğitim Ödülleri’ne başvuru yapabilmek için British Council’ın İngilizce yeterlilik sınavı IELTS  ve resmi test raporu olan “Test Report Form”u almış olmak gerekiyor. Başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak için British Council’in ilgili web sayfasını ziyaret edebilir ya da competitions@isic.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Global Eğitim Ödülleri – The Global Study Awards’a başvurularınızı mastersportal.eu/pages/the-global-study-awards adresi üzerinden yapabilirsiniz.

 British Council hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. Birleşik Krallık’tan ve diğer ülkelerden insanların birbirilerini daha iyi tanımaları ve karşılıklı anlayışa dayalı ilişkiler geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bunun için fırsatlar yaratıyor, bağlantılar kuruyor ve güven inşa ediyoruz. Bu sayede değiştirdiğimiz yaşamlarla da Birleşik Krallık’a ve beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz. Dünya genelinde 100’ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında beraber calışıyoruz. Her yıl 20 milyondan fazla kişiyle yüz yüze iletişim kuruyor, 500 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla ulaşıyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur.

Daha fazla bilgi için lütfen British Council web sitesini  ziyaret ediniz.  British Council etkinliklerinden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz.

Twitter: http://twitter.com/trbritish

Facebook: https://www.facebook.com/BritishCouncilTurkey/

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz