NEWTON FONU – RESEARCH ENVIRONMENT LINKS PROGRAMI BAŞVURULARI

Türkiye’deki araştırma ortamının kapasitesini Türkiye ve Birleşik Krallık’tan kurumların işbirlikleriyle artırmaya yönelik yeni bir destek programı. 

Newton Fonu , Birleşik Krallık ve Fon ortağı ülke arasında bu ülkenin sosyal refah ve ekonomik kalkınmasıyla doğrudan ilgili araştırma ve inovasyon sorunlarını merkeze koyan ortaklıklar inşa etmeyi amaçlamaktadır.  Newton altında yer alan Professional Development and Engagement Programı (PDE), ortak ülkenin taleplerine ve kalkınma önceliklerine göre şekillenerek, araştırma ortamını desteklemekte ve araştırmadan alınacak ideal etkiyi mümkün kılmaktadır.

PDE altındaki Research Environment Links (REL) Türkiye programı, akademi ve araştırma çevrelerini, kendi talep ve öncelikleri doğrultusunda oluşturacakları uluslararası işbirlikleri, eğitim programları, bilgi ve iyi uygulama örneği değişimleri ve kapasite artırımı sağlayacak pilot uygulamalar yoluyla desteklemeyi amaçlamaktadır.

REL Hibeleri, Türkiye’den kurumların Birleşik Krallık’taki ortaklarıyla beraber çalışarak önerdikleri kapasite geliştirme aktivitelerine finansal destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Önerilen aktiviteler Birleşik Krallık’taki ortak organizasyonların desteğiyle Türkiye’den asıl başvuru yapanlar tarafından tasarlanmalıdır.

REL programı, ülkedeki ihtiyaçlar karşılandığı sürece her türlü disiplin ve disiplinler arası çalışmayı ve etkinliği desteklemektedir. Daha fazla bilgi için sayfanın en altında yer alan başvuru kılavuzuna bakabilirsiniz.

  • Hibe miktarı: azami £40,000
  • Hibe süresi: 12 aya kadar
  • ODA (Official Development Assistance – Resmi Kalkınma Yardımı) gerekliliği: Bütün başvurular ekonomik kalkınma ve sosyal refah ile ilgili gereklilikleri karşılamak zorundadır (detaylar için başvuru kılavuzuna bakabilirsiniz).

Uygunluk Kriterleri

  • Her teklif Türkiye’den ve Birleşik Krallık’tan birer ana yürütücü içermek zorundadır.
  • Tüm başvuru sahipleri Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen R3 (Established Researcher) veya R4 (Leading Researcher) seviyesindeki akademisyen tanımlarına uymalıdır. Ayrıntılı bilgiye buradan  ulaşabilirsiniz.
  • Diğer uygunluk kriterleri için başvuru kılavuzuna bakabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi

17 Eylül 2018, 15:00 Birleşik Krallık saati / 17:00 Türkiye saati.

Başvuru Süreci

Başvuru yapmadan önce lütfen sayfanın aşağısında yer alan başvuru kılavuzunun tamamını okuyunuz.

Online başvuru formunu buradan  doldurabilirsiniz. Başvuru formunun PDF halini sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. Bu doküman sadece online başvuru formundaki soruları araştırmacıların görmesi için hazırlanmıştır ve başvuru için kullanılamaz.

Eğer bütçeyle ilgili hesap çizelgesini indirmekte zorluk yaşarsanız lütfen farklı bir browser (Google Chrome) kullanmayı deneyin ya da UK-REL@britishcouncil.org e-posta adresinden bir kopyasını rica edin.

İrtibat için

Çağrıyla ilgili bütün soru ve yorumlarınız için REL e-posta adresine yazabilirsiniz:UK-REL@britishcouncil.org 

Birleşik Krallık’tan potansiyel ortak arayan Türk ortaklar, partner talep formu ’nu doldurarak Universities UK International ile iletişime geçebilirler.

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz