Girişimcilik Vakfı Fellow Programı

Girişimcilik Vakfı Fellow Programına, Türkiye’de ikamet edip TC Vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan 17 – 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.

Türkiye’de girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, girişimcilik kültürünü yaymak ve gençlere girişimciliğin bir kariyer alternatifi olduğunu aşılamak isteyen Türkiye Girişimcilik Vakfı, 23 Haziran’a kadar üniversite öğrencilerinin başvurularını bekliyor. Girişimcilik Vakfı Fellow’u olan öğrencilere 12 ay boyunca 500 TL burs, farklı etkinlik ve projelerde yer alma, ilham veren rol modeller ile tanışma ve uluslararası girişim ağına dâhil olma şansını sağlıyor.

Başka bir yerden burs alıyorum. Programa başvurabilir miyim?
Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç eğer bir burs alıyorsan ve programa kabul edilirsen, diğer bursu bırakmak zorundasın. Eğer bırakamayacaksan başvurun geçersiz sayılacak. Bu durumu açıklama kısmına yazmanı bekliyoruz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alıyorum. Programa başvurabilir miyim?
Evet, başvurabilirsin.

Yüksek lisans öğrencisiyim. Programa başvurabilir miyim?
Programımız sadece lisans öğrencilerine açıktır.

2 yıllık üniversitede okuyorum. Programa başvurabilir miyim?
Evet, başvurabilirsin.

Fellow Programına başvurmak için bir girişimim olması gerekiyor mu?
Hayır, gerekmiyor. Biz Girişimcilik Vakfı olarak girişime ve bir iş fikrinin olup olmadığına bakmıyoruz. Bizim için girişimcilik potansiyelin ve motivasyonun önemli.

Fellow Programı dahilindeki aylık 500 TL’lik burs sadece bir sene mi veriliyor?
Hayır, eğer her sene sonunda yapılan değerlendirmeyi geçersen 2 sene, her sene 12 ay boyunca 500 TL’lik bursun hesabına yatmaya devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için : 

http://www.girisimcilikvakfi.org

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz