İstanbul Üniversitesi’nde yazarlık okulu başlıyor

Yazarlar Ahmet Ümit, Yekta Kopan, İnci Aral, İpek Çalışlar, Tuna Kiremitçi, Mario Levi ve Prof. Dr. Uğur Batı’nın, Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliğinde vereceği eğitimlerle katılımcılar roman ve öykü yazmak üzerine çalışacaklar. 12 hafta sürecek eğitimin sonunda öğrenciler İletişim Fakültesi ve yazarların imzasıyla bir sertifika alacaklar.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi kendi mezunları olan yazarlar Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliği ile Doç. Dr. Ümit Sayın ve Prof. Dr. Özgür Gönenç’in danışmanlığında yeni bir projeye başlıyor. Yurtdışında örnekleri olan yazarlık okullarının ilk adımı atılıyor.

Eğitimde, polisiye romanı Ahmet Ümit, öykü yazmayı Yekta Kopan, romanda zaman kavramını Mario Levi, roman kurgusunu İnci Aral, şiir ve şarkı sözü ilişkisini Tuna Kiremitçi, biyografik roman yazmayı ise İpek Çalışlar anlatacak. Eğitimler Beyazıt kampüste yapılacak. İlk dersin 17 Şubat’ta Prof. Dr. Uğur Batı’nın “Yaratıcılığın Biyolojik Saati” adlı sunumuyla başlayacağı eğitime 40 öğrenci katılabilecek.

Doğan Kitap Genel yayın Yönetmeni Cem Erciyes ve Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Can Öz de sohbetleri ile katılımcılarla buluşacaklar.13

17 Şubat günü başlayacak eğitim 5 Mayıs’ta bitecek.

Başvuru ve diğer detaylar için:

0212 440 17 36
0538 920 37 49
sem.istanbul.edu.tr
atolye@kurmacaisler.com

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz