Üniversite kampüsünde ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi

Ankara Üniversitesi ve TÜBİTAK’ın desteğiyle Mamak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği 9’uncu Ulusal Çocuk Kültürü Kongresi kapsamında ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi.

Kentin dört bir yanından binlerce çocuk, ‘çocuk ve sanat’ temalı kongre kapsamında üniversitenin Tandoğan yerleşkesi Güneş Meydanı’nda gerçekleşen Çocuk Şenliği’nde bilim ve eğlenceyle dolu üç gün geçirdi.

Programa Altındağ Nazife Hatun İlkokulu’nda eğitim gören 100’e yakın Suriyeli sığınmacı öğrenci de katıldı.

Şenlikte Türk ve Suriyeli çocuklar kaynaşma fırsatı bulurken, çocuklar, açılan atölyelerde çeşitli oyunlar ve sanatın birçok alanında yeteneklerini gösterdi. Kongreye katılan akademisyenler ise çocuk ve sanat alanında sunumlar yaptı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de şenlik alanında çocukların oyunlarına katıldı.

Çocuklarla sohbetinde onların ileride çalışkan, doğru ve dürüst birer yetişkin haline geleceğine inandığını anlatan İbiş, Sokrates’in “Dürüst bir insan daima çocuk kalır” sözünü aktardı.

Ankara Üniversitesi’nin çocuk dostu bir üniversite olduğunun altını çizen İbiş, yaşlılıktan çocukluğa, çevreden doğaya, engelliden organ nakline kadar pek çok konuda sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını anlattı.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz