Renkli Kampüs 5. Dönem Başvuruları Başlıyor

Renkli Kampüs programı, 3 senelik bir planlama ve hazırlık sonucunda 5 kadından oluşan bir ekibin oluşturduğu İstanbul’daki üniversitelerde okuyan engelli ve engelsiz gençlere yönelik bir sorumlu liderlik programıdır. Ilk dönemini Şubat 2015’te başlatan Renkli Kampüs, Mayıs 2017’de 4. Dönem mezunlarını verdi.

Programa seçilmiş gençler 6 ay boyunca cumartesi günleri farklı mekânlarda düzenlenen modüllerde bir araya gelirler, iş dünyasından ve STK’lardan ilham verici konuşmacıları dinleyip farklı bakış açıları kazanırlar.Katılımcılar, iş dünyasından yöneticilerin ve akademisyenlerin mentorluğunda sosyal sorumluluk projeleri için ekip halinde çalışırlar.

Modüller, farklı şirketlerin ve kurumların erişilebilir ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilen mekânlarında düzenlenmektedir. Gerekli olan durumlarda katılımcıların ulaşımını kolaylaştırmak için servis desteği de sağlanmaktadır.

Farklı üniversitelerden ve disiplinlerden engelli-engelsiz, kadın-erkek dengesi gözetilerek dönem başı yaklaşık 50 genç programa seçilmektedir. Program ücretsizdir, ancak mezuniyet için modüllere ve proje çalışmalarına katılım zorunludur. Program mezunları senede bir kez düzenlenen kariyer gününe katılarak Türkiye’nin önemli firmalarına staj ve iş başvurusu yapma şansı yakalarlar.

Renkli Kampüs 5. Dönem başvuru süreci başlamıştır. Renkli Kampüs web sitesi üzerinden başvuru formuna doldurarak 2 Ekim’e kadar başvuran gençler arasından seçilecek katılımcılarla 5. Program Kasım 2017- Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Daha detaylı bilgi ve önceki programlar için www.renklikampus.org web sitesini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz