Kolombiya Hükümeti – Master ve Doktora Bursu

Kolombiya Hükümeti’nin Eğitim Kredisi ve Yurtdışı Teknik Çalışmalar Enstitüsü (ICETEX), Kolombiya Üniversitelerinde  yüksek lisans ve doktora programlarına katılmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarına yönelik lisansüstü burs sağlayacaktır.

Söz konusu burslar, Kolombiya’da yerleşik olmayan ve Kolombiya vatandaşlığına sahip olmayan yabancı ülke vatandaşlarına sunulan karşılıksız finansal yardım niteliğinde olup, okul ücretini, sağlık sigortasını, aylık cep harçlığını, kitap, vize ve benzeri katkıları kapsamaktadır.

Adayların 50 yaşını aşmamış olması, Kolombiya’nın 5’lik sistemine göre ortalama 4.0 akademik ortalamaya ve çalıştığı alanda en az 1 yıllık mesleki deneyime sahip olması, adayların sunulan programlar arasından çalışmayı istedikleri programa kabul almış olmaları, bütün programların İspanyolca dilinde olması nedeniyle İspanyolca bildiğini belgelendirmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi : 1 Haziran 2018

Program broşürü :

https://portal.icetex.gov.co/Portal/docs/default-source/becas/becas-para-posgrado/info_extranjeros-ingles.pdf

Ayrıntılı bilgi :

https://portal.icetex.gov.co/Portal/docs/default-source/becas/becas-para-posgrado/call_in_english.pdf

https://portal.icetex.gov.co/Portal/Home/HomeEstudiante/becas/programa-de-reciprocidad-para-extranjeros-en-colombia/becas-para-posgrado/

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz