İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Harvard’ın ardından dünya ikincisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hukuk fakültesi öğrencileri, “Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Hukuku Farazi Mahkeme Yarışması”nda büyük finale kaldı ve Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ardından dünya ikincisi oldu.

Hukuk öğrencileri, ‘Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Hukuku Farazi Mahkeme Yarışması’nda ikinci oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, yarışmada büyük finale kaldı ve Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ardından dünya ikincisi olmaya hak kazandı. Takım ayrıca “Gelişmekte Olan Bir Ülkeyi Temsil Eden En İyi Takım “ ödülünü aldı. Türkiye’den bir üniversite, uluslararası ticaret konulu bu yarışmaya ilk kez katıldı.

Takımının akademik sorumlusu olan Yrd. Doç. Dr. Pınar Artıran, “Yarışma 2002 yılından beri yapılıyor, DTÖ ile AB ve ABD’nin belli başlı hukuk firmaları tarafından destekleniyor. Ekibimiz, bu yarışmada çok büyük bir zafer kazandı. Geçtiğimiz hafta Cenevre’de katıldığımız büyük final, dünyanın beş kıtasındaki en iyi öğrencilerin birbirleriyle tanışmaları, uluslararası ticaret hukukunun uygulamasına şahit olmaları ve uluslararası ticaret alanındaki kariyer olanaklarını görmeleri açısından da fırsat sunuyor” diyor.

Yarışmaya dünya genelinde toplam 79 takım katıldı. Türkiye takımında, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencileri Türkay Avanaş, Çağla Usta, Helin Öcal ve İrem Ergun vardı.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/hukuk-ogrencileri-harvardin-ardindan-dunya-ikincisi-40504666

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz