Akademisyenler Sendikası’ndan 50/D Sorununa Çözüm

Akademisyenler Sendikası’nun 50/d sorunu için vermiş olduğu mücadeleler sonuçlarını vermeye başlamıştır. Giresun milletvekili Sayın Necati Tığlı 50/d konusunda 10 Ekim 2018 günü meclise 50/d kanun teklifi vermiştir. Bu kanun teklifi ile şartsız olarak bütün 50/d li meslektaşlarımızın 33a kadrosuna geçirilmesi ön görülmüştür. Bunun yanı sıra lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca kendilerine burs tahsis edilmesinin önü açılmıştır. Ayrıca OHAL döneminde alınan karar doğrultusunda kadrosu 50/d statüsüne geçirilen tüm ÖYP araştırma görevlilerininde kadrolarının iadesi talep edilmiştir.

Bu kanun teklifi sonrası gerçekleştirilen görüşmede, söz konusu sorunla ilgili akademisyenlerin yaşadığı sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümüne yönelik formüllerin neler olabileceği konusunda kapsamlı öneriler sunulmuştur. Bunun yanı sıra akademinin diğer sıkıntıları üzerinde de konuşulmuştur.

Kanun Teklifine Buradan Ulaşabilirsiniz>>>

 

 

Akademik   dünyanın sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini dile getirmek ve Akademisyenler Sendikası’ne  destek vermek isterseniz:

E-mail: info@akasen.orgakademisyenlersendikasi@gmail.com

Web sitesi : akasen.org 

Sosyal Medya Hesapları:

Facebook: https://www.facebook.com/Akasen-2053884941496906/

Twitter: https://twitter.com/kademisen

 

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz