ABD Elçiliğinden projelere 140 000 Dolara kadar hibe

Proje temaları :

Paylaşılan Güvenlik :  ABD ile Türkiye arasında IŞİD / DAEŞ ve diğer aşırılık yanlısı gruplara karşı işbirliğini destekleyen ve ilerleten projeler; Türkiye’de Suriye’de istikrarı destekleyen projeler; Terörle mücadele çabaları,  uluslararası suçların önlenmesi; ABD ve Türkiye arasında NATO ve diğer çok taraflı güvenlik örgütlerinde işbirliğini destekleyen ve ilerleten projeler.

Ekonomik Refahı Güçlendirmek – Amerika Birleşik Devletleri arasında ticaret ve yatırımı teşvik eden ve girişimciliği, yeniliği destekleyen projeler. Türk gençleri arasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimini destekleyen projeler.

ABD-Türkiye Ortak Değerlerini Güçlendirmek – ABD Çalışmaları, İngilizce öğretme / öğrenme, müzik, sanat, spor ve eğitim dahil olmak üzere karşılıklı anlayışı geliştiren ve teşvik eden ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmalarını teşvik eden projeler. Ayrıca, insan haklarını, kadın ve gençlerin güçlendirilmesini, LGBT haklarını, çeşitliliğini, azınlık gruplarının kabul edilmesini, özgürlük ve demokrasiyi  destekleyen projeler.

Son başvuru tarihi : 2 Temmuz 2018

Kimler başvurabilir ?

  • Türkiyedeki dernek ve vakıflar
  • Kar amacı gütmeyen üniversiteler

Destek miktarı :

  • 10 000 dolar ile 140,000. dolar arasında destek verilir.

Başvurular  ve ayrıntılı bilgi için :

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz