“Hayal edin gerçekleştirelim” – Proje fikir yarışması

Yarışmaya sosyal sorumluluk fikirlerini paylaşmak isteyen, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan ve yurt dışında üniversite öğrenimi gören tüm Türk öğrenciler katılabilir.

Öğrenciler yarışmaya tek kişi olarak katılabileceği gibi, grup oluşturarak da katılabilir.

Bir grup en fazla 3 kişiden oluşabilir. Bir kişi veya grup dilediği kadar farklı proje ile başvuruda bulunabilir. Proje fikirleri daha önce hiçbir yerde kullanılmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün olmalıdır. Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen projeler yarışma dışı kalacaktır.

Yarışmaya kategori başına 30 projeden az başvuru olduğu takdirde, seçici kurul o kategoride ödül vermeme hakkını saklı tutacaktır. Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasına daha önce katılan/ödül alan öğrenciler farklı projeler ile tekrar başvurabilirler.

BÜYÜK ÖDÜL

Yarışmada toplam 21 ödül verilmektedir. Grup olarak katılan projenin ödül kazanması durumunda toplam para ödülü temsilen grup liderine verilir. Tüm kategorilerde dereceye giren öğrencilerin her biri başarı sertifikası ve plaketi almaya hak kazanır. Yarışma sonuçları, Hayal Edin Gerçekleştirelim Ödül Töreni’nde açıklanmaktadır.

Büyük Ödül, Kategori Birincileri arasında jüri üyelerinden en yüksek puanı alan proje sahibine ya da gruba verilecektir. Büyük ödülün sahibi kategori ödülü ile birlikte toplamda
10.000 TL veya Yurtdışı Eğitim Ödül’ü alacaktır.

Büyük ödülü kazanan proje sahibi grup ise, Yurtdışı Eğitim Ödülü verilmeyecek, grup üyeleri arasında paylaşılmak üzere 10.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Para ödülü grup adına grup liderine verilecektir.

Yurtdışı Eğitim Ödülü

Avrupa’da KKB’nin belirlediği bir dil ya da kişisel gelişime / mesleki gelişime yönelik eğitim okulunda 2017 yaz dönemindeki bir eğitim programına katılımı kapsamaktadır. Okulun veya programın istediği belgelerin temini ödülü kazanan yarışmacıya ait olacaktır. KKB, Büyük Ödülü kazanan proje sahibinin ulaşım, konaklama ve vize masraflarını da karşılayacaktır. KKB, yarışmacıya vize verilmemesinden sorumlu değildir.

Büyük Ödülü kazanan yarışmacının vize alamaması ya da ilgili okulunun talep ettiği belgeleri sağlayamaması vb. herhangi bir durumda; KKB Büyük Ödülü kazanan yarışmacıya Yurtdışı Eğitim Ödülü yerine 10.000 TL nakit para ödülü verme hakkına sahiptir. Bu durumda, Yurtdışı Eğitim Ödülü yerine sadece bu tutar ödenecektir.

SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ

Her kategoriden en yüksek oyu alan ilk 5 proje (toplam 30 proje) yarışmanın sayfasında yayınlanarak Facebook ve Twitter aracılığıyla halkın değerlendirmesine sunulacaktır. En yüksek oyu alan proje “Sosyal Medya Oylaması Birincisi” olarak belirlenecektir. Oylama sonucu en yüksek oyu alan proje sahibine
5.000 TL nakit para ödülü verilecektir.

Kazanan proje sahibi grup ise, para ödülü grup adına grup liderine verilecektir.

Sosyal Medya Oylaması Birincisi, aynı zamanda bir kategoride jüri tarafından birinci seçilmiş veya Büyük Ödülü alan bir proje de olabilir. Bu durumda kazanan yarışmacı her iki ödülün de sahibi olacaktır. Sosyal Medya Oylaması kategori ödüllerine ilave bir ödüldür.

KATEGORİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

5.000 TL
Her kategoride en yüksek puanı alan Kategori Birincilerine 5.000 TL nakit para ödülü verilecektir.

KATEGORİ İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

3.000 TL
Her kategoride en yüksek ikinci puanı alan Kategori İkincilerine 3.000 TL nakit para ödülü verilecektir.

KATEGORİ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

2.000 TL
Her kategoride en yüksek üçüncü puanı alan Kategori Üçüncülerine 2.000 TL nakit para ödülü verilecektir.

KATEGORİ DÖRDÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

1.000 TL
Her kategoride en yüksek dördüncü puanı alan Kategori Dördüncülerine 1.000 TL nakit para ödülü verilecektir.

KATEGORİ BEŞİNCİLİK ÖDÜLÜ

500 TL
Her kategoride en yüksek beşinci puanı alan Kategori Beşincilerine
500 TL nakit para ödülü verilecektir.

EN ÇOK BAŞVURUDA BULUNAN ÜNİVERSİTE ÖDÜLÜ

En çok başvurunun geldiği üniversite plaket ve sertifika ile ödüllendirilir.En çok başvurunun geldiği üniversite plaket ve sertifika ile ödüllendirilir en çok başvurunun geldiği üniversite plaket ve sertifika ile ödüllendirilir en çok başvurunun geldiği üniversite plaket ve sertifika ile ödüllendirilir.

KREDİ KAYIT BÜROSU’NDA STAJ İMKANI

Tüm kategorilerden birinci olarak dereceye giren öğrenci / grup ve Büyük Ödülü kazanan öğrenci / grup, Kredi Kayıt Bürosu’nun imkân sunduğu tarih aralığında ve öğrenci ile birlikte karar verilen departmanda, kurumun belirlediği şartlarda staj yapma imkanı bulabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için :  https://www.hayaledingerceklestirelim.com

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz