Ankara’ya yeni üniversite teklifi

TBMM’ye sunulan ‘Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne göre, Ankara’da Sevgi Vakfı tarafından Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıyla, ‘Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ismi ‘Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ olarak değiştiriliyor. Bu üniversiteye bağlı ‘Müzik ve Sanat Eğitimi Fakültesi’nin ismi ‘Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi’, ‘Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’ ismi ‘Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’, ‘Güzel Sanatlar Enstitüsü’nün ismi de ‘Müzik ve Güzel Sanatlar Enstitüsü’ olacak.

Öneriye göre, Ankara’da Sevgi Vakfı tarafından Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak. Bu üniversite, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden oluşacak.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz