ÖSYM Sınav Takvimi Güncellenmiştir

‘ÖSYM Sınav Takvimi’ni güncellenerek yayınlanmıştır.

 

İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.

Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ile Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları (e-ALES), ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin aday kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23:59’a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti aynı gün içinde artırımlı olarak yatırılacaktır. Geç başvuru gününde sınava başvuru yapan adaylar, sınava Ankara’da alınacaklardır.

Sınav takvimine ulaşmak için :

http://www.osym.gov.tr/TR,8797/takvim.html

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz