Öğrenciler İçin Yurt Dışı Burs Fırsatları Devam Ediyor

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için 2021/2022 akademik yılı, burs başvuruları açıldı. Covid-19 nedeniyle çoğu ülkede eğitim online devam ederken, önümüzdeki yıl için başvurular açıldı. Haliyle öğrenciler, hem eğitim hem de yaşam masraflarını karşılayacak finansal destek arayışına da çoktan girdiler. Gelin, sizin için hazırladığımız dünya çapında çok sayıda burs fırsatına beraber göz atalım!

Yurt dışında bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsunuz? Eğitim uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

Türk Eğitim Vakfı Yurt Dışı Bursları

TEV, 1969 yılından beri yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için aralarında Amerika, İtalya, Almanya, Fransa’nın da olduğu çok sayıda ülkede yüksek lisans ve doktora derecelerinde burslu eğitim alma fırsatı sunuyor. Burslar, çok çeşitli olduğu için ülkelere göre program kapsamında adaylara sağlanan finansal destekler, yabancı dil puanları ve istenilen belgeler de farklılık gösterebiliyor.

TEV yurt dışı bursuna daha önce başvurduysanız, bir sonraki başvuru için iki yıl daha beklemelisiniz. Ancak aynı yıl için birden fazla yurt dışı burs programına başvuru yapabilirsiniz. Türk Eğitim Vakfı yurt dışı bursları için son dosya teslim tarihleri şu şekildedir;

 • TEV-FIAT-TOFAŞ İtalya Bursu – 26 Şubat 2021
 • TEV-DAAD Almanya Bursu – 26 Şubat 2021
 • TEV-Fransa Hükümeti Bursu – 31 Mart 2021
 • TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursu – 15 Ocak 2021
 • TEV-Japonya Bursu – 31 Mart 2021
 • TEV-SINGA Singapur Bursu – 31 Aralık 2020

Adaylarda aranan özellikler;

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Yurt dışı tıp bursları hariç 30 yaşından büyük olmamak
 • YÖK’e bağlı üniversitelerin son sınıfında ya da mezun olmak
 • Lisans derecesinde, genel not ortalamasının 4.00 üzerinden 3.00 olması
 • TEV-SINGA doktora bursu için en az 3.10 olması
 • Burs programının gerekliliğine uygun yabancı dil yeterliliğini karşılamak

Global Professionals İsveç Enstitüsü Bursları

İsveç’te yüksek lisans eğitimlerine devam etmek isteyen, 42 ülke vatandaşlarına açık olan burs programına başvurular için son tarih, 8 Şubat 2021’dir. İsveç Enstitüsü Burs Programı, Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilirken, öğrencilerin tüm ihtiyaçları karşılanır. İsveç toplumunu ve kültürünü deneyimlemek için size mükemmel bir fırsat sunan program, öğrencilerin hem profesyonel hem de akademik olarak gelişmelerini sağlar.

Burslar, tam zamanlı bir yıllık ya da iki yıllık yüksek lisans programları için tasarlanmıştır. Öğrenim ücretinizin tamamı karşılanırken, eğitiminiz süresince yaşam masraflarınızı karşılamak için düzenli olarak aylık 10.000 SEK alırsınız.

Kendinize en uygun üniversiteyi bulmak artık çok kolay! Sitemize kayıt olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mıHemen bu linkten kayıt olun

Singapore International Graduate Award Doktora Bursu

Singapur’da eğitim almak istiyorsanız, doktora derecesinde tam burslu okuma imkanı sizi bekliyor. Singapore International Graduate Award-SINGA bursları, bugün aralarında Bilim Ajansı, Teknoloji ve Araştırma-A*STAR, Nanyang Teknoloji Üniversitesi-NTU, Singapur Ulusal Üniversitesi-NUS ile Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi-SUTD olmak üzere birçok eğitim kurumu ve enstitü tarafından desteklenmektedir.

Program çerçevesinde öğrenciler, özellikle Mühendislik ve Biyomedikal Bilimler alanlarında yürütecekleri doktora çalışmaları için karşılıksız burs alacakları gibi öğrencilere NTU, NUS ya da SUTD tarafından bir doktora derecesi verilecektir. Ağustos 2021 akademik yılı için son başvuru tarihi 1 Ocak 2021’e uzatıldı.

Kaynak: Hotcourses Turkey

The post Öğrenciler İçin Yurt Dışı Burs Fırsatları Devam Ediyor appeared first on AB-ilan.com.

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz