Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursları

Siz de yabancı dil bilmemenin eksikliğini yaşıyor ve herhangi bir yabancı dili öğrenerek hayatınıza bir artı katmak istiyorsanız YKV’nin Yabancı Dil Bursu’ndan istifade edebilirsiniz.

BAŞVURU TARİHİ: 13 Haziran 2017 – 11 Ağustos 2017

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ: 01 Eylül 2017

Burs Sistemi Nasıl İşliyor?

Vakfımız ile Yabancı Dil Okulları  arasındaki ortaklık sayesinde yabancı dil bursu almaya hak kazanan öğrencilerin kurs ücretlerinin bir kısmını vakfımız, geriye kalan kısmını ise bursiyer ödüyor. Başarılı olunan her seviyenin ardından alacağınız yeni seviyede, vakıf sizi desteklemeye devam ediyor.

Bunun için öncelikle başvuru dönemi içerisinde başvurunuzu aşağıda belirtilen şekilde tamamlamanız gerekiyor. Ardından bursiyer seçim komitesi tarafından yapılan inceleme sonunda kontenjan sayısı kadar bursiyer seçiliyor. Seçilen bursiyerlere bilgilendirme yapıldıktan sonra bursiyer kendi gitmek istediği dil okulunu özgürce seçiyor ve vakfa bildiriyor.

Bursu kazanan kişinin  %60 oranında eğitimine devam etme zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde bursiyer kendisine sağlanan bursu geri ödeme yükümlülüğü altına girecektir. Sağlık sorunları nedeniyle devam edilemeyen günler devam sorumluluğu kapsamına girmemektedir.

Kimler Bursiyer Olabilir ?

YKV Yabancı Dil Bursu alabilmek için üniversite öğrencisi olmanıza gerek yoktur. 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençler burs başvurusunda bulunabilir.

Bir kere yabancı dil bursunu almaya hak kazanmış olan bursiyer eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Ancak bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir.

 

Dil  bursu miktarı ne kadardır, nasıl ve ne zaman  ödenir?

Dil bursu 2017 yılında her bir kur için (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ayrı ayrı 400TL’dir. Bu bedel her dönemin bitiminde doğrudan dil eğitimi veren kuruma  fatura karşılığında ödenir.

Eğitim kurumunun bu tutar üzerinde  talep edeceği ücret bursiyer tarafından karşılanır. Öğrencinin bir üst kura %80 ve üzerinde bir  başarı ile geçmesi halinde vakıf burs miktarını arttırarak 500TL öder.

Lisan Bursu kazanan öğrenci istediği dil okulunu seçebilir mi?

İstanbul dışından öğrenciler bu burs çerçevesinde,  diledikleri eğitim kurumlarına  kayıt yaptırıp lisan öğrenebilirler.

Mutlaka İngiliz Kültür veya Fransız Kültür Merkezi’nde eğitim alma zorunluluğu yoktur. Ancak vakfın ödeyeceği burs bedeli her sene Vakıf Yönetim Kurulu’nun açıklayacağı miktar kadardır, üstü bursiyer tarafından karşılanır.

Online dil eğitimi veya başka dillerde burs alma olanağı var mıdır?
Özellikle Anadolu başta olmak üzere, online ingilizce eğitim konusunda  Boğaziçi Üniversitesi BÜYEM  ile anlaşmaya varılmış ve 2016’da uygulama başlamıştır. Diğer diller için vakfımızın araştırmaları devam etmektedir.

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURULAR İÇİN :

https://www.yucelkulturvakfi.org/yabanci-dil-burslari

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz