YÖK doktora bursları başvuruları başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenen 100 tematik alanda doktoralı insan kaynağını karşılamak için devlet üniversitelerinde hayata geçirilen ‘2017-2018 Güz Dönemi 100 / 2000 YÖK Doktora Bursları’ başvuruları başladı. Başvurular 22 Mayıs’a kadar YÖK’ün internet adresinden yapılabilecek.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye’nin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda ‘YÖK Doktora Bursu’ verilmesine yönelik bir duyuru yayımladı. Buna göre ‘2017-2018 Güz Dönemi 100 / 2000 YÖK Doktora Bursları’ başvuruları 5-22 Mayıs arasında alınacak. YÖK’ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda ‘YÖK Doktora Bursu’ verilecek. Yükseköğretim Kurumları, başvurmak istedikleri alanlara ilişkin Başkanlığımıza 5 Mayıs-22 Mayıs tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/ doktora adresinden başvuru yapacak olup, ayrıca doldurulan formun rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde başkanlığımıza gönderilmesi gerekiyor. Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinde bulunan başvuru formunun, eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Yükseköğretim kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 10 alan için başvuru yapabilecek. Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunlu olacak. Ancak program isminin başvuru yapılacak alanla birebir aynı olması gerekmeyecek.

Usul ve esaslar için tıklayınız

100 öncelikli tematik alan için tıklayınız

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz