TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! üniversite öğrencilerine yönelik bir iş fikri yarışmasıdır. Üniversite öğrencisi genç girişimci adaylarının gerekli mekanizmalar ile desteklendikleri takdirde, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında kilit bir rol oynayacakları inancından yola çıkarak 2011 yılından beri düzenlenmektedir. Yarışma ile TÜSİAD üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırmayı ve gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı amaçlamaktadır.

– Yarışmaya ne zaman başvurabilirim?

2017 döneminde yarışmaya 9 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında başvurabilirsiniz. Son Başvuru: 20 Şubat 2017 saat 17:00

– Yarışmaya başvuru şartları nelerdir?

Yarışmaya başvurabilmek için;

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarına devam etmek,
  • 1 Ocak 2017 itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak;
  • 2 – 5 kişiden oluşan bir ekip oluşturmak;
  • Fikrin kapsadığı ürün veya hizmetten ticari kazanç elde etmek amacıyla tüzel kişilik kurmamış olmak gerekir.

Online Eğitim

Başvurularını tamamlayanlar, Silikon Vadisi en önemli 10 kanaat önderinden biri kabul edilen girişimci ve akademisyen Steve Blank’in “How to Build a Startup: The Lean LaunchPad” adlı online eğitimini Türkçe olarak alarak girişimcilik konusundaki bilgilerini pekiştirme fırsatı bulurlar.

Eğitim Kampı

Ön elemeyi geçen ve online eğitimi tamamlayarak iş fikirlerini kanvasa döken ekipler, İstanbul’da 3 gün sürecek eğitim kampına katılma hakkı elde ederler. Eğitim kampı esnasında katılımcılar girişimciliğe ilişkin temel konulardan etkili sunum tekniklerine kadar birçok alanda eğitim alma ve başarılı girişimcilerden kendi hikayelerini dinleme fırsatı bulurlar.

TÜSİAD Üyeleri ile Çalışma & Rehberlik

Eğitim kampının sonunda seçilen ekipler, iki ay boyunca Türkiye’nin en başarılı şirketlerini temsil eden TÜSİAD üyeleri arasından belirlenen rehberler ile bir araya gelme, onların deneyimlerinden faydalanma, görüş öneri ve yönlendirmeleri ile iş fikirlerini geliştirme imkanı bulurlar.

Para Ödülü

1.Ekibe 75.000TL

2. Ekibe 50.000TL

3. Ekibe 25.000TL

Ayrıntılı bilgi için: 

http://bugenclikteisvar.com/

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz