TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Staj Programı

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nde 2016 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

– Astronomi / Uzay /Astrofizik

– Uzay Mühendisliği

– Bilgisayar Mühendisliği

– Elektrik / Elektronik Mühendisliği

– Makina Mühendisliği
TUG’da Staj için Gerekli Belgeler ve Süreçler

http://www.tug.tubitak.gov.tr/etkinlikler/staj/tug_staj_duyurusu.pdf

Staj için son başvuru tarihi 30 Nisan 2016’dır.

Staj programına kabul edilen öğrenciler 25 günlük staj dönemini başlangıç ve bitiş tarihleri şeklinde aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak TUG’a bildirmelidirler.

Stajyerler TUG’da staja başlamadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG’da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar. Öncelikle stajın başlaması için TUG Müdürlüğü tarafından onaylanması gereken “Birim Dışı Uygulama (Staj) Formu” geç kalınmadan TUG adresine gönderilmelidir. Staj programına kabul edilen öğrenciler TUG’a gelirken yanlarında başvuru sırasında kullanılan belgelerin (transkript, dilekçe, özgeçmiş vb) asıllarını getirmelidirler.

Staj süresince zaman zaman TUG’un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi’nde de çalışmalar olabileceğinden değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giyecekler bulundurmaları önerilir.

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Burası TUG Yönetim Binası’na yürüme mesafesindedir. Konaklama bedeli kahvaltı dahil 4.00 TL’dir.

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.
İLETİŞİM

Doç. Dr. Hasan ESENOĞLU
hasan.esenoglu@tubitak.gov.tr

 

Kaynak : http://www.tug.tubitak.gov.tr/tug_staj.php

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz