TÜBİTAK Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı

Mühendislik ve Teknoloji Bilimleri, Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Tıbbi Bilimler ve Tarımsal Bilimler bölümlerinden birinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin hazırladıkları,  sanayinin bir sorununu çözmeyi hedefleyen ve / veya sanayide uygulama potansiyeli olan ürün / süreç iyileştirme ve / veya geliştirmeye yönelik araştırma konusuna sahip lisans bitirme projeleri için yarışma düzenlenecektir.

1. Ürün Geliştirme: Tüm sanayi alanlarında ürün geliştirmeye yönelik projeleri kapsar.

2. Süreç Geliştirme: Tüm sanayi alanlarında süreç geliştirmeye yönelik projeleri kapsar.

Mühendislik ve Teknoloji Bilimleri, Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Tıbbi Bilimler ve Tarımsal Bilimler alanlarının ilgili bölümlerinde öğrenim görmekte olan ve bitirme projesi hazırlayan lisans öğrencileri başvuru yapabilir.

Hazırlanan bitirme projeleri;

  1. Bitirme projesi herhangi bir sanayi kuruluşunun sorununun çözümü amacıyla ilgili kuruluşla entegre olarak gerçekleştirilecek olmalıdır.
  2. Yarışmaya öğrenciler bireysel olarak veya ekip halinde hazırladıkları bitirme bitirme projesi ile başvurabilir. Ekip halinde yapılan başvurular, ekip adına proje yürütücüsü olan öğrenci tarafından yapılır ve ekip en fazla en fazla üç öğrenciden oluşabilir. Ekip olarak başvuru yapan öğrenciler ayrıca bireysel başvuru yapamazlar. Son olarak, yarışmacılar ilan edilen kategorilerden sadece birine başvuru yapılabilir.
  3. Bitirme projeleri biri akademik, biri sanayi kuruluşundan olmak üzere iki danışman rehberliğinde hazırlanmalıdır. Akademik ve sanayi danışmanları birden fazla bitirme projesinde görev yapabilir.
  4. Hazırlanan bitirme projeleri, yarışma kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanmalıdır.
Derecesi

Öğrenci Ödülü

Akademik Danışman Ödülü Sanayi Danışman Ödülü
Birincilik

10.000TL

5.000TL

5.000TL
İkincilik 7.500TL 3.750TL 3.750TL
Üçüncülük 5.000TL 2.500TL 2.500TL

TÜBİTAK 2241-A Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı için son başvuru tarihi : 28/04/2017

Başvurular internet üzerinden http://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için : 

http://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-sanayi-odakli-lisans-bitirme-proje-yarismasi

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz