THY Bilim Elçileri Zirvesi

5 – 6 Mayıs 2018’de Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Singapur gibi birçok ülkeden dünyaca ünlü bilim insanlarının konuk olarak yer alacağı zirve; bilime yönelmek isteyen gençleri ve ilgili akademisyenleri bol etkileşimli ortamda bir araya getirecektir.

Bu yılki temasını “Bilim Elçiliği” olarak şekillendiren TAF Network, bilime elçi olmak idealini seçkin isimleri örnek göstererek ortaya koyacaktır. Bilime olan ilgiyi artırarak, ülke çapında bir bilim kültürü oluşturmak ve bilgiyi yalnızca tüketen değil üreten bir toplum inşa etmek hedeflenmektir.

Zirveye yurt dışından katılacak olan bilim insanlarının yanı sıra, daha önce yurt dışında çalışmalar yapmış ve şu an ülkemizde bulunan üst düzey yönetici ve akademisyenler de konuk olacaktır. Ufuk açan başarı öykülerinin gençlere aktarılması gerektiğine inanan TAF Network, “Beyin Göçü Değil Beyin Gücü” sloganından yola çıkmış ve bu bağlamda yurt dışında yapılan çalışmaları ülkemize ve ülkemiz gençlerine aktararak bilimi sevdirmeyi öncelemiştir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://bilimelcilerizirvesi.com

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz