“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” Mimarlık ve Mühendislik Yarışması

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinde İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama bölümlerinde öğrenim gören T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu lisans öğrencileri katılabilir.
Yarışma Üniversitelerin ilgili bölümlerinin tüm sınıflarına (1.-2.-3.-4.) açıktır.

Son Başvuru Tarihi: 19 Şubat  2016

 

Mimarlık Yarışması Konusu:

Bu durumda okul sadece bilimsel bilginin verildiği bir mekân olarak algılanmamalı; doğa ile uyumlu, kültürel birikimlerin buluştuğu ve sosyal ilişkilerin sonucunda yaşam kalitelerini belirleyen bir fiziksel girdi olarak algılanmalıdır. Yaşantıyı zenginleştiren bireylerin yetişmesi için oluşturulan mekânlarla beraber, çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik kavramlarının bir arada olduğu bu öğrenci fikir yarışmasında Türkiye’de sürdürülebilir okul kavramı ile farklı okul modellerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Mühendislik Yarışması Konusu:

Farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle belirlenecek olan iş yapım yöntemleri, sürdürülebilirlik konusuna eğilim ve iş sağlığı güvenliği konusunda fikir ve ürünlerin doğmasına katkıda bulunacaktır. Bu bağlamda çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik kavramlarının sağlandığı çalışma alanında meydana gelebilecek insani ve maddi kayıpların önüne geçmek için öngörülen tehlike ve risklerin iş yapım yöntemlerinde yer aldığı ve çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik kavramlarının sağlandığı bir öğrenci fikir çalışmasıdır.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 20.000 TL
İkincilik Ödülü: 16.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 14.000 TL
Mansiyon: 10.000 TL
*Her iki yarışma içinde yukarıdaki ödüller ödenecektir.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

Rönesans Holding

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

Web: www.ronesans.com/yarisma
E-Posta: gelecegitasarla@ronesans.com

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz