Okan Üniversitesi THY için pilot yetiştirecek

Okan Üniversitesi, pilotaj öğrencilerine THY’de pilot olma imkanı sunuyor. THY’nin sınavında başarılı olan pilotaj bölümü öğrencileri 2’nci pilot olarak işe başlayabilecek.

THY ile Okan Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü öğrencilerinden THY’nin kriterlerini karşılayanların THY Pilot Aday Adayı olmalarına imkan sağlanacak. Protokol THY ve Okan Üniversitesi tarafından 3 Mayıs’ta THY Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen bir törenle imzalandı. Türk Sivil Havacılık Mevzuatı çerçevesinde üniversitede kurulan Uçuş Eğitim Organizasyonu’nun sorumluluğunda ve pilotaj lisans eğitimi kapsamında teorik eğitimlerini alan pilotaj bölümü öğrencileri, Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) bünyesinde de uçuş eğitimlerini tamamlıyor.

THY’DE PİLOT OLMA ŞANSI

Pilotaj eğitimi devam eden Okan Üniversitesi öğrencilerinden THY tarafından yapılacak sınavlarda başarılı olan ve belirlenecek kriterleri karşılayanlar, THY aday adayı olma hakkını kazanacak. THY temsilcileri, Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü öğrencilerinin eğitim süreçlerini düzenli olarak yerinde inceleyerek, yapacakları teklif ve tavsiyeler ile pilotaj programının gelişimine destek sağlayacak. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan mezunlar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı pilot lisanslarını aldıktan sonra, THY tarafından yapılacak sağlık kontrollerinden geçerek ihtiyaç durumuna göre 2’nci pilot kadrolarında değerlendirilebilecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz