Öğretmenlere Paris gezisi hediye ettiler

Tunceli’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kurayla belirlenen 24 öğretmen, Fransa’nın başkenti Paris’e 4 günlük geziye gönderilecek.

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kentteki öğretmenlere bir otelde resepsiyon verdi.

Resepsiyonda konuşan Sonel, Tunceli’nin eğitimle anılan bir kent olması için özveriyle çalışan öğretmenlere teşekkür etti.

Tunceli’de tüm kurumların birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ettiğini belirten Sonel, “İlimizde düzenli olarak okullarımızı ziyaret edip öğretmen ve öğrencilerimizle görüşerek sorunlarını tespit edip çözüm üretiyoruz. Hedefimiz kentimizin eğitimde yakaladığı başarıyı kalıcı hale getirmek” dedi.

Sonel, öğretmenleri her zaman desteklediklerini belirterek şöyle konuştu:
“Valiliğimizin, Tunceli Belediyemizin ve tüm kurumlarımızın kapısı siz öğretmenlerimize, tüm vatandaşlarımıza açık. Her zaman sizlerin yanındayız. Bir sorununuz olmasına gerek yok; çayımız, kahvemiz her zaman var. Sizlere hizmet etmek için buradayız, Öğretmenler Günü’nüzü kutluyoruz. Sizler gelecek nesillerimizi yetiştiriyorsununuz, minnettarız. Bugün 24 Kasım istedik ki 24 öğretmenizi Paris’e gönderelim. 4 gün, 3 gece Paris’te güzel günler geçireceksiniz. Sizlerin nezdinde bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Konuşmanın ardından bir süre sonra Fransa’nın başkenti Paris’e geziye gönderilecek 24 öğretmen kura çekimiyle belirlendi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz