MEB’den ücretsiz onlıne üniversite hazırlık kursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, öğrencilerin üniversite sınav çalışmalarına destek olmak amacıyla okullarda Öğrenci Destekleme ve Yetiştirme kursları( E-Kurs) 2. dönem öğrenci başvuruları  başladı.

Kursların son kayıt tarihi 18 Ocak 2016

E-KURS NEDİR?

Üniversite sınav çalışmalarına yönelik başlatılan uygulamada öğrenciler, e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kursu alabiliyorlar.

E-KURS SİSTEMİNE KAYIT

Sisteme kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kendilerine ait şifrelerini okullarından temin edebilirler. Şifreleri ile birlikte EBA sisteminden öğrenci girişine tıklamanız gerekiyor. Kullanıcı adı kısmına TC Kimlik numaranızı yazmanız ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp

OKUL VE DERS SEÇİMLERİ

Kurs almak istediğiniz okulu seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Ders seçimlerini yaptıktan sonra kurs almak istediğiniz öğretmenin adına tıklayıp işlemleri kaydet butonu ile kayıdınızı gerçekleştirmiş olursunuz.  Her bir öğrenci için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

2. DÖNEM KURSLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2. Dönem kursları ise 8 Şubat 2016’da başlayacak. ve 17 Haziran 2016’da sona erecek.

3. Dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında işlenecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz