KONNECT Dolaşım Çağrısı Açılıyor

Güney Kore ile işbirliğini artırmak ve araştırmacılar arasındaki diyaloğu güçlendirmek amacıyla “Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik” alanında KONNECT Dolaşım Çağrısı açılacak. Başvurular 15 Eylül tarihinde başlayacak. Konnect Dolaşım Çağrısı kapsamında  seyahat giderleri, gündelikler, bilimsel etkinlikler, araştırma araç gereçleri ve personel giderleri karşılanacak. KONNECT Dolaşım Çağrısı’na; üniversiteler, kamu kuruluşları, araştırma merkezleri ve özel kuruluşlar başvuru yapılabilecek. Dolaşım çağrısı kapsamında 40.000 Euro bütçe talep edilebilecek.

Tübitak tarafından yapılan açıklama şöyle;

KONNECT Dolaşım Çağrısı

Değerli Araştırmacılarımız,

Bilim, teknoloji ve yenilik kapasitesi bakımından en gelişmiş ülkelerden biri olan Güney Kore ile işbirliğini artırmak ve araştırmacılar arasındaki diyaloğu güçlendirmek amacıyla “Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik” alanında KONNECT Dolaşım Çağrısı 15 Eylül 2015 – 15 Kasım tarihleri arasında açılacaktır.

Proje konsorsiyumu bir araştırmacı Güney Kore’den ve iki araştırmacı Avrupa’dan olacak şekilde, en az 3 ortaktan oluşacaktır. Araştırmacılar en çok 2 yıllık bir proje önerisinde bulunabilecekler ve her ortak için toplam 40.000 Avro bütçe talep edilebilecektir.

Anılan çağrı kapsamında Türk ekip, TÜBİTAK 1001 Programı esaslarına göre desteklenecek olup, çağrıya üniversiteler, kamu kuruluşları, araştırma merkezleri ve özel kuruluşlar başvuru yapılabilecektir. Proje kapsamında destek verilecek harcama kalemleri:

  • Uluslararası seyahat giderleri,
  • Gündelikler,
  • Bilimsel etkinlikler,
  • Araştırma araç-gereçleri,
  • Personel giderleridir.

KONNECT Dolaşım Çağrısı’na başvurular 15 Eylül 2015 tarihinden itibaren https://www.pt-it.de/ptoutline/application/KONNECTJC1 adresinden online olarak alınacaktır.

Program ve konu başlıkları ile ilgili detaylı bilgi için ekte gönderilen ön duyuru metnini inceleyebilir, sorularınız için duyuru metninde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz