Güvenlik Kamerası Sistemleri

Her insan güvenlik ihtiyacı duyar ve güvenliğini sağlamak için çeşitli önlemler alır. Özellikle de ev ve iş yerlerinin güvenliği olası kötü olayların önüne geçmek ve güvenli bir yaşam sürdürebilmek için oldukça önemlidir.

Ev ve iş yerlerinin güvenliği düşünüldüğünde akla gelen ilk şey ise teknolojinin vermiş olduğu nimetlerden birisi olan kamera sistemleridir.

Bu kameralar sayesinde ev ve iş yerlerinizin özellikle de güvenlik gerektirecek yerlerini monitörle izleyebilir, herhangi kötü durumda önleminizi alabilir, kamera kayıt cihazları sayesinde ise olmuş bir suç adına şikâyette bulunarak suçlunun cezasını çekmesini sağlayabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası sistemi denince akla, bu işe yıllarını vermiş, tecrübeli, son teknolojiyi takip eden, modern sistemlere sahip olan ve bünyesinde alanında uzman ekip arkadaşları barındıran Nüans Bilişim gelmektedir. Müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmış, kaliteyi prensibi haline getirmiş bu bilişim şirketi sayesinde artık çok daha güvende hissedeceksiniz. Titiz çalışmalar sonucunda yaptığı kurulumların ardından destek hizmeti de veren Nüans Bilişim’de aynı zamanda alarm sistemi kurulumu hizmetini görmekte mümkündür.

 Güvenlik Kamerası Çeşitleri

  • İp Kameralar: sensörlü bir mekanizma olan ip kameraları sayesinde herhangi bir karta ya da kayıt cihazına ihtiyaç duymazsınız. İp kameraları üzerindeki sensorlar aracılığıyla görüntü vermektedir. Aldığınız bu görüntüleri bilgisayar, tablet ya da mobil cihazınızla izleyebilirsiniz.
  • Gece Görüşlü Kamera: Gerçek DayNigh” ve “ Elektronik DayNight çeklinde iki çeşiti bulunan bu kameralarla, adından da anlaşıldığı üzere gece her şeyi net bir şekilde görebilirsiniz. Bu kameralarda çift sensor bulunmaktadır. Gece ve gündüz ayrı görüntü alırlar. Bu nedenle de fiyatları diğer kameralara göre daha pahalıdır.
  • Dome Kamera: Şık bir tasarıma sahip olan Dome güvenlik kamerası çeşidinin kullandıkları alanlar genellikle kapalı olanlardır. Herhangi bir aparata gerek kalmadan duvara ya da tavana monte edilirler. Maliyeti diğer kameralara göre daha düşüktür.
  • Cctv Kamera: Kameralar sayesinde elde edilen görüntüyü depolayan bu kamera çeşidinin en büyük özelliklerinden birisi dışardan kimsenin açamayacak olmasıdır. Yıllardır tercih edilen bir kamera çeşididir.
  • Panoromik Kamera: Normal bir kameraya kıyasla oldukça geniş açı alan bu kameralar 360 derece olarak tek bir konum üzerinden görüntü alabilme özelliğine sahiptir. Kamera Sistemleri Bilgi https://www.guvenlikkamerasisistemleri.net