Gelişen Güvenlik Teknolojileri ile Yaşam Alanları Artık Daha Güvenli!

-Advertorial-

Güvenliğin, giriş ve çıkışların kontrol altında olabilmesi için kapılar üzerinde kullanılan kilitler oluşabilecek bir çok tehlikeyi önlemek üzere geçmişten günümüze kadar geliştirilerek kullanılmaya devam edilmekte. Daire, apartman veya ev gibi alanlarda kullanılan kapı kilitleri standart bir yapıya sahipken insan yoğunluğunun yüksek olduğu alanlarda daha dayanıklı ve güvenlikli olan manyetik kilit sistemleri tercih edilmektedir.

Manyetik Kilit Nedir?

Manyetik kilit sistemlerini biraz daha detaylı anlatmak gerekirse, elektrik ile çalışarak son derece güvenli olan bir mıknatıs sistemi diyebiliriz. Manyetik kilit sistemleri her güvenlik tercihine göre üretildiği için istenilen talepleri karşılamaktadır. Açık ve kapalı konumu merkezi  güvenlik  alarm paneline anında iletir ve alarmı/güvenliği aktif hale getirir. Manyetik kilit, geçiş kontrol sistemi ile bir araya getirilebilir olduğu gibi daha yüksek kavrama kuvvetlerinin gerekli olduğu durumlarda, elektrikli kilit karşılığı yerine de geçebilen çok farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanım ve ihtiyaç alanlarına göre farklı model manyetik kilit sistemleri temin edebilmeniz mümkün. Özellikle Netatek’in ürün bünyesinde bulunan kilit sistemlerini inceleyebilirsiniz.

 

Manyetik Kilitlerin Çalışma Sistemi Nasıldır?

Kapı kilitleri herkesin hemfikir olacağı gibi, bir metal unsurdan meydana gelmektedir. Manyetik kilit ürünlerinin çalışmasında, kilit sisteminin yani mıknatısın aktif olması için bir elektriğin olmasına gereksinim vardır. Sisteme elektrik geldiği zaman sistem içerisinde yer alan plakalar bir mıknatıs gibi çalışmaya başlar ve karşısında yer alan metali yüksek çekim gücü ile tutar.

Kaç Kg’ı Tutma Görevi Görür?

Kullanım alanına göre farklı çekim güçleri olan manyetik kilitler için ihtiyacınıza göre tercih yapabilmeniz mümkün. Manyetik ve elektronik kapı kilitleri ile beraber kullanılan alan içinde geçişler eskisine göre daha güvenli ve takip edilmesi daha kolay bir hale gelecektir. 12V ya da 24V ile çalışan kilit sistemi genel olarak, 180 kg, 250kg, 300kg, 500 kg ve 1500 kg’ ı tutabilmektedir. Güvenliğin üst düzeyde olması gereken alanlarda gücü daha yüksek olan manyetik kilit sistemlerini tercih etmelisiniz.

Manyetik kilitlerin kullanıldığı alanlarda, uzaktan kumanda yardımı ile kart okuyucular, farklı butonlar ve hareket sensörleri gibi daha pek çok cihaz yardımı ile düzenli takip yapabilmek mümkün.

Daha detaylı bilgi ve ürün çeşitlerini incelemek için sektöründe lider firma olan Netatek’in web adresini ziyaret edebilirsiniz : www.netatek.com.tr