Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü

Başarı hikayeleriyle dünyayı değiştiren ve başka kadınlara ilham kaynağı olan kadınlara verilen Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü, Arya Kadın Yatırım Platformu’nun kurucusu Ahu Serter’in ve kardeşi Gamze Büyükkuşoğlu’nun annelerinin ansına verilmektedir. İki kızını güçlü birer birey olarak yetiştiren Fatoş Büyükkuşoglu, ilham verici bir anne, sanatçı ve iş kadınıydı. Ahu Serter’in kelimeleriyle: “Annem inanılmaz bir kadındı. Güveni ve zarafetiyle girdiği her ortamı aydınlatan bir kadındı. Her tür insandan saygı ve samimiyet görürdü, çünkü herkese öyle yaklaşırdı. Annem bize, bir kadının istediği her işte başarılı olabileceğine inandırdı. Toplumumuzda, onun gibi geleceği şekillendirecek daha çok kadına ihtiyacımız var.”

2014’te Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü, ilk Türk kadın olarak prestijli uluslararası risk sermaye programı Kauffman Fellowship’e hak kazanan, 212 LTD’nin ortaklarından Dilek Dayınlarlı’ya verilmişti. Dilek Dayınlarlı o günden bu yana Arya Kadın Yatırım Platformu’nun yatırım komitesinde de aktif rol alıp kadın girişimcilere destek olmaktadır.

Senelerdir uluslararası kızkardeşlik ağı TurkishWIN ile kadınlar arası dayanışma vizyonuna adanmışlığını gösteren Melek Pulatkonak, Fatoş Büyükkuşoğlu 2015 Güçlü Kadın Ödülü’ne layık görülmüştür. Arya Kadın Yatırım Platformu, bu ödülle Melek Pulatkonak’ın yeni girişimi olan Türkiye’nin her bir köşesindeki kadınlara ulaşacak, tamamen Türkçe altyapılı BinYaprak’ın ilk destekçilerinden olmuştur.

2016 yılında ise Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü’nün sahibi bilim dünyasında yaptığı başarılı çalışmaları ile fark yaratan bir kadın olarak Canan Dağdeviren seçilmiştir. Aldığı ödül ile 2017 yılında kız çocuklarına bir Vizyon Yaratma Bursu’nu hayata geçirecek. Her yıl farklı şehirlerden, yazdıkları hayal projeleri ile seçilen iki kadın öğrenci Amerika’ya götürülecek, MIT ve Harvard Üniversitesi’nde toplantılara katılacak, araştırma gruplarıyla sohbet edecek, tecrübe ettikleri şeyleri Türkiye’de arkadaşlarıyla paylaşacak ve okul bahçesine bir ağaç dikecek.

2017 Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadını olmak için hemen başvurun!

Ödül için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz