!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Başvuruları

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2002’den bu yana 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

Her yıl İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30’dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

‘!f Türkiye’den Kısalar’ bölümüyle yüzlerce genç yönetmeni bir araya getiren !f, $10.000 ödüllü uluslararası yarışması ‘!f !nspired / Keş!f’ ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ve tanınmış sinema profesyonellerini davet ederek İstanbul’u yenilikçi sinemanın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. Festivalin 2014 yılında başlayan diğer yarışmalı bölümü ‘Love & Change / Aşk & Başka Bi’ Dünya’ ise başka bir dünya hayaline tutkulu filmleri uluslararası bir paylaşım platformunda bir araya getiriyor. Yarışma, başka bir dünya hayaline $10.000’lık bir ödülle katkıda bulunuyor.

Aşk & Başka bi Dünya – Bir Uluslararası Yarışma ve Tanışma Platformu 

Aşk & Başka Bi’ Dünya Yarışması’nın amacı, yarattıkları dünyalarda umut ve cesaret veren yollara, yöntemlere ve birlikteliklere işaret eden sinemacılarla ve lmleriyle tanışmak. Aşka ve başka bi’ dünyaya; yaratıcılığımızla, zekâmızla ve yumuşak gücümüzle yapabileceklerimize dair inancımız artık daha da önemli. Dünyadaki değişimlere eleştirel gözlerle ve yumuşak kalplerle bakabilen, başka bir dünya hayaline tutkulu, sinemayla yapılabilecek müdahalelerin yaratıcı gücüne inanan aktivist sinemacıların bir araya geleceği bir yarışma bu; barışa, özgürlüğe ve eşitliğe dair bireysel ve kolektif hareketlere ilham vermesini ümit ediyoruz. Aşk & Başka Bi’ Dünya Uluslararası Yarışma jürisinin seçtiği bir filme $10.000 ile destek veriyoruz.

Keş!f Uluslararası Yarışması 

!f İstanbul, 2008 yılından bu yana her yıl, Keş!f Uluslararası Film Yarışması’yla “sinemada cesur hikâye anlatımı ve biçimsel arayış” kriterlerini gözeterek en çok “İlham Veren Yönetmen”i belirliyor. Farklı ülkelerden 9 sıradışı film, yönetmenleri ve uluslararası jüri Istanbul’da buluşuyor ve bizi en çok heyecanlandıran filmi belirliyor.  Dünyada ve Türkiye’de ilk ya da ikinci filmini çeken yönetmenlerin izini süren !f Istanbul, jürinin seçtiği filme $10.000 ile destek veriyor.  Yarışma kapsamında ayrıca Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) belirlediği bir jüri de özel ödül veriyor.

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘ne, 2017-2018 yapımı uzun metraj kurmaca ve belgesel filmlerinizle başvurabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki linkteki formu eksiksiz doldurmanız yeterli.

http://www.ifistanbul.com/iffilmbasvuru/

Kısa başvuruları için de !f Türkiye’den Kısalar Öneri Formu‘nu doldurabilirsiniz.

Başvurular için son tarih 01 Aralık 2017, Cuma günüdür.

Başvurular ve ayrıntılı bilgi için : 

http://www.ifistanbul.com/

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz