Çin Hükümeti 3 Adet Yüksek Lisans ve Doktora Bursu

Verilen Bursun Türü :  3 Adet Yüksek Lisans ve Doktora Bursu

Son Başvuru Tarihi : 29.01.2018

Mülakat Tarihi : 31.01.2018

AÇIKLAMALAR

  1. Programlar yüksek lisans ve doktora düzeyinde verilmektedir.
  2. Yüksek lisans programları 2 yıl, doktora programları ise 4 yıl sürelidir.
  3. Program; eğitim ücreti, konaklama, sağlık sigortası ve aylık burs ödemesinden oluşmaktadır. (Yüksek lisans için 3.000 CNY, doktora için ise 3.500 CNY)
  4. Uluslararası seyahat masrafları adayların kendilerine aittir.
  5. Adaylar enstitünün talep edeceği dil yeterliliğini karşılamak zorundadır. İngilizce eğitim alacak adaylar dil yeterliliği için IELTS ya da TOEFL kabul edilecek olup, bu belgeleri olmayan adaylar enstitünün düzenleyeceği online yabancı dil testinden geçmek zorundadırlar.
  6. Çin dilinde eğitim veren bölümler için adaylar en az HSK 4 seviyesinde dil yeterliliğine sahip olmak zorundadırlar.
  7. Adayların başvuru yapabilecekleri yüksek lisans programları: a. Havacılık, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi b. Kimya c. Kimya Mühendisliği ve Teknolojisi d. Bilgisayar Bilimleri ve Teknolojisi e. Kontrol Bilimleri ve Mühendisliği f. Elektronik Bilimleri ve Mühendisliği g. Bilgi ve İletişim Mühendisliği h. Hukuk i. Makine Mühendisliği j. Yazılım Mühendisliği
  8. Adaylar başvuru yapabilecekleri doktora programlarına ise http://isc.bit.edu.cn/show.aspx?id=788&cid=40 adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar aynı adresten burs hakkında detaylı edinebileceklerdir.
  9. Ek bilgiler için tıklayınız. 

Mülakat neticesinde belirlenecek adaylar Çin tarafına iletilecektir. Çin tarafı adaylarla iletişime geçecek ve detaylı başvuru şartları hakkında adayları bilgilendirecektir. Nihai karar Çin Hükümeti’ne aittir.

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için : 

http://abdigm.meb.gov.tr/www/cin/icerik/959

 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz