Case Campus başvuruları için son gün : 20 Şubat 2017

CaseCampus Hakkında

Akbank’ın ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye’nin hayata geçirdiği CaseCampus Programı en deneyimli akademisyenleri, en meraklı öğrencileri ve en güncel girişimci hikayelerini Türkçe içerikle ülkemizde ilk defa sınıf ortamından bağımsız bir şekilde bir araya getiriyor. Program, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen, 30 yaşını aşmamış üniversite lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile lisans üstü öğrencilerini ve bu programlardan son 5 yıl içinde mezun olmuş gençleri başarılı Endeavor Girişimcileri’yle yepyeni ve inovatif, uygulamalı öğrenim ve networking ortamında buluşturuyor. CaseCampus Programı 2017 yılında yine Akbank ana sponsorluğunda Bahar ve Sonbahar dönemlerinde olmak üzere iki yeni dönem halinde uygulanıyor.

CaseCampus’ün Girişimcilik Öğrenimine Getirdiği Beş Yenilik

  • Teknoloji ve İçerik: Yazılı öyküler ve video kliplerinden oluşan online modülleri ve canlı tartışma forumları ile Türkiye’nin önde gelen girişimcilik eğitmenleri ve seçkin girişimci adayları sanal ortamda bir araya geliyor. Program, Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan Türk Girişimci Vaka Çalışmaları ile katılımcılara deneyimsel bir öğrenim fırsatı sunuyor.
  • Konferanslar: Dönem boyunca düzenlediğimiz üç adet konferans ile girişimci adaylarının birbirleriyle yüz yüze tanışması ve hızla gelişen girişimcilik ekosistemiyle kaynaşması sağlanıyor.
  • TalentCampus Staj Olanakları: CaseCampus, programı başarıyla tamamlayan belirli sayıda katılımcıya, ilgi alanlarına özel olarak Endeavor iş ortaklarının desteklediği start-up’larda, VC ya da Melek Yatırımcı gruplarında ve Akbank’ta öncelikli staj başvurusu imkanı yaratıyor.
  • MentorCampus Mentorluk Hizmetleri: Endeavor Türkiye işini kurmuş ya da kesinleşmiş iş fikri olan belirli sayıda seçilmiş CaseCampus mezununa işlerini geliştirmeleri yolunda özel destek ve mentorluk hizmetleri sunuyor.
  • MyCampus: CaseCampus mezunları, Endeavor Türkiye ve paydaşlarının ortaklığında düzenlenen girişimcilikle ilgili pek çok etkinlik ve eğitime öncelikli katılım hakkı elde ediyor. Mezunlar ağı, mezunlar ve Endeavor arasında karşılıklı ve uzun soluklu bir iletişim ve dayanışma mecrası sağlıyor.

CaseCampus Bahar 2017 Dönemi

CaseCampus Bahar 2017 döneminde yeniden İstanbul’da!

Programda 10 hafta süresince dört adet online vaka forumu ve İstanbul’da üç adet yüzyüze konferans gerçekleşecek. Başvurular tüm Türkiye’den girişimci adayı gençlere açık olacak. Bahar dönemi başvuruları 20 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar www.casecampus.org üzerinden online başvuru yoluyla kabul edilecek. Bu dönem seçilecek 75 katılımcıya programdan ücretsiz faydalanma imkanı sunulacak. Program içeriği Boğaziçi, İTÜ, İzmir Ekonomi, ODTÜ, Özyeğin ve Sabancı gibi üniversitelerin önde gelen girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek.

CaseCampus Bahar 2017 Vaka Çalışmaları Programı’nda her biri Türk girişimcilik ekosisteminde önemli başarılara imza atmış Endeavor Girişimci Şirketleri olan Nişfud, Düğün.com, Paraşüt, Scorp gibi girişimlerin bugüne kadar yaşadıkları süreçler, zorluklar, başarılar ve mücadeleleri genç girişimci adaylarıyla paylaşılacak. Deneyimsel öğrenimi teşvik eden bir yöntemle girişimcilerin tüm öyküleri, yazılı vaka çalışmaları ve videolu anlatımlarla online bir platformda canlı forum tartışmaları ve İstanbul’da gerçekleşecek üç adet canlı konferansla sunulacak. Program bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndan destek alma ve TalentCampus ile Endeavor Türkiye ağında yer alan VC ve melek yatırım ağları, start-up’lar ve inkübasyon merkezleri ile Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.

Başvuru Süreci

Program seçili 75 kişiye programdan ücretsiz faydalanma imkanı sunuyor. Girişimcilik ekosistemiyle tanışmak ve hayallerini takip etmek isteyen girişimci adaylarını CaseCampus Programı’na başvurmaya çağırıyoruz. Nisan 2017’de başlayacak ve Haziran 2017’da tamamlanacak bu 10 haftalık maratona katılmak isteyen adaylar, www.casecampus.org adresinden başvurularını iletebilirler.

Başvurular 20 Şubat 2017 tarihine kadar tüm üniversitelerin her fakülte ve bölümünden 30 yaş altı lisans ve lisansüstü öğrencileri ile son 5 yıl içinde mezun olmuş katılımcılara açık olacak. Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak dolduran ve kriterlere uygun tüm adaylarla Mart ayı boyunca online başvuru formu, video ve telefon mülakatlarıyla değerlendirmeler devam edecek. CaseCampus Programı’na katılmaya hak kazananlar Mart 2017’da duyurulacak. Başvurmak için tıklayınız.

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURULAR İÇİN : 

 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz