Birleşmiş Milletler Gençlik Gönüllüsü Olabilirsiniz

BM Gençlik Gönüllüleri, 18 ila 29 yaşları arasında olup, BM kuruluşlarıyla siyasi, gelişim ve insani yardım operasyonlarının ön cephesinde çalışmaktadır.

BM Gençlik Gönüllüsü olarak, kendi ülkenizdeki veya dünyadaki başka bir ülkedeki barış ve sürdürülebilir gelişmeye yardımcı olursunuz.  İnsanların daha sağlıklı ve daha güvenli yaşamlar ve topluluklar kurmalarınadestek verirsiniz.

BM Gençlik Gönüllüleri görevleri geniş kapsamlıdır; Iklim değişikliğine uyum,  sağlık hizmeti, afet yönetimi, barış inşaatı, gençlerin katılımı veya daha birçok alanda çalışabilirsiniz. Doğrudan bir Birleşmiş Milletler ajansında çalışabilir veya ortak kuruluşlarından birine, bir üniversiteye veya bir hükümet birimine  atanabilirsiniz.

Buna karşılık, hayatınızın geri kalanında sizinle birlikte kalacak bir deneyimle ödüllendirileceksiniz. Birleşmiş Milletler Gençlik Gönüllüsü olmanız size  dünyayı daha iyi değerlendirme, kendi becerilerinizi geliştirme, bilgi edinme ve uluslararası kalkınma ve barış inşaatı gerçeklerini daha iyi anlama fırsatı sağlayacaktır.

BM Gençlik Gönüllüleri olmak için gerekenler : 

  • 18-29 yaşlarındaki olmak
  • Dünya çapında kalkınma ve barış inisiyatifleriyle ilgilenmek

Yolculuk ücretiniz ve  genel yaşam giderleriniz  evsahibi organizasyon tarafından karşılacaktır. Gönüllüye gitmeden önce ve döndükten sonra eğitim verilir.

Başvurular için : 

https://www.unv.org/become-volunteer

Ayrıntılı bilgi için : 

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz