Anadili İngilizce Olan Kişilerle Konuşma Pratiği Yapabileceğiniz 5 Web Sitesi

Dil öğrenmenin en önemli noktalarından biri de pratik yapmaktır. Gramer bilgisine sahip olmak, iyi derecede yazma ya da okuma becerilerinin olması öğrendiğiniz dili konuşabileceğiniz anlamına gelmiyor. Peki, koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız ve çoğu ülkede uygulanan seyahat kısıtlamaları dolayısıyla yabancı bir ülkeye gitmeden nasıl pratiklik kazanabiliriz?

Tabii ki, teknoloji ve internet sayesinde! Kolayca bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz çok sayıda platform mevcut. Rehberimizde sizin için İngilizce pratik yaparken faydalanabileceğiniz en iyi 5 web sitesine yer verdik.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere’nin de içinde olduğu Birleşik Krallık ve İrlanda’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi yurt dışı eğitim danışmanlarımıza sormak için form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

1- Polyglot Club

Hem İngilizce pratik yapmak hem de dünyanın farklı ülkelerinden arkadaşlar edinmek ister misiniz?  900 binden fazla üyeye sahip site, %100 ücretsiz kullanım imkanı sunar. Dil ve kültür alışverişinde bulunmak isteyen insanları bir araya getiren sitede, konuşarak İngilizce pratik yapmanın yanı sıra, kafanıza takılan konularda soru gönderme, mektup yazma ya da chat yapma gibi seçeneklerde bulursunuz.

2- Conversation Exchange

İngilizce sohbet etmek için arkadaşlar bulabileceğiniz bir başka web sitesi de Conversation Exchange’tir. İster kendi şehrinizde isterseniz de dünyanın farklı bir ülkesinde, yüz yüze ya da buluşarak İngilizce pratik yapma hatta mektuplaşma imkanı sunan site oldukça faydalıdır. Size tavsiyemiz anadili İngilizce olan arkadaşlar bularak, Skype ya da WhatsApp’ı kullanmanızdır.

Yurt dışında başvurabileceğiniz okullar, bölümler, giriş koşulları ve fırsatlardan haberdar olmak için üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirin.

3- Toastmasters International

Toastmasters International, dünya çapında bir kulüp ağı aracılığıyla topluluk önünde konuşma ve liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz profesyonel bir sitedir. 143 ülkede, 16 binden fazla klübe sahip olan site, herkesin başkalarının önünde konuşmayı öğrenmesine ve pratik yapmasına olanak sağlar.

4- Go Speaky

Dünyanın dört bir yanından anadili İngilizce olan insanlarla tanışabileceğiniz ve pratik yapabileceğiniz Go Speaky, ücretsizdir. Sesli ve görüntülü sohbet için herhangi bir özel program indirmek istemiyorsanız, sitede yerleşik olan görüntülü sohbet programı aracılığıyla pratik yapabilir, benzer ilgi alanları ya da eğitim aldığınız konudaki insanlarla tanışabilirsiniz.

5- Speaky

180’den fazla ülkeden dünya çapında dil öğrenmek isteyenlerin oluşturduğu topluluk, online yabancı dil pratiği yapmak için harika bir sitedir. Platform, anadili İngilizce olan insanlarla tanışma ve İngilizcenizi geliştirme imkanı sağlar.

Kaynak: Hotcourses Turkey

The post Anadili İngilizce Olan Kişilerle Konuşma Pratiği Yapabileceğiniz 5 Web Sitesi appeared first on AB-ilan.com.

Kaynak: https://ab-ilan.com/anadili-ingilizce-olan-kisilerle-konusma-pratigi-yapabileceginiz-5-web-sitesi/

Yorumlarınızla Katkıda Bulunabilirsiniz